مطالب آموزشی

پمپ شناور و کاربرد آن

در این مطلب به توضیح کاربرد و انواع پمپ شناور می‌پردازیم. جهت اطلاع از قیمت و خرید انواع پمپ با صنایع پمپ سازی ملل همراه باشید

مشکل رایج کشور ما کمبود آب می‌باشد و از طرفی بارندگی پراکنده و وجود غیر یکنواخت منابع آبی از جمله رودخانه، چشمه‌ها و … احتیاج به استخراج آب‌های زیر زمینی را افزایش می‌دهد. راه حل استخراج آب‌های زیر زمینی جهت مصارف خانگی، کشاورزی، صنعتی و … کاربرد الکترو پمپ‌های شناور است. در این مطلب به تعریف الکترو پمپ شناور و کاربرد آن، انواع الکترو پمپ شناور، اصطلاحات رایج در این محصول می‌پردازیم. جهت آشنایی با پمپ کف کش و کاربرد آن و یا اطلاع از قیمت و خرید پمپ کف کش و لجن کش با صنایع پمپ سازی ملل تماس حاصل فرمایید.

الکترو پمپ شناور و کاربرد انواع آن

الکترو پمپ شناور یک نوع از پمپ‌های طبقاتی در مرکز ایستاده می‌باشد که به منظور خروج آب پاکیزه از چاه و افزایش فشار در  زراعت، صنعت و … استفاده می شود.
به پمپ شناوری که با الکتروموتور شناور کوپل شود، الکترو پمپ شناور می‌گویند.

 این محصولات به دلیل دارا بودن پروانه‌های برنزی معمولا برای آب هایی با عمق زیاد کاربرد دارند.

الکترو پمپ شناور‌ها از دو قسمت اصلی تولید شده، که این دو قسمت عبارتند از: الکتروموتور شناور و پمپ توربین .

الکترو پمپ شناور همراه با گردش الکتروموتور پمپ را به حرکت در خواهد آورد. پمپ های شناور و الکتروپمپ جهت پمپاژ آب از چاه به سطح زمین برای مصارف آب کشاورزی و آب شرب  استفاده می‌شوند و در دو مدل پمپ شناور تک فاز و پمپ شناور سه فاز طراحی و ساخته می شوند.

در این مدل از پمپ‌ها الکتروموتور با پمپ کوپل شده و داخل چاه مستقر می‌شوند. داخل الکتروموتور با آب پر می‌شود این آب هم برای خنک ‌کاری دما در سیم‌ پیچی داخل الکتروموتور و برای روان کردن یاتاقانها نیز می‌ باشد.

کاربرد پمپ‌های شناور

الکترو پمپ شناور با در نظر گرفتن تعداد پروانه و فاصله بسیار اندک پروانه با بدنه پمپ بیشتر برای جابه جایی آب‌های کاملا صاف طراحی شده و مورد مصرف قرار می‌گیرند. از الکتروپمپ‌های شناور بیشتر به منظور انتقال آب‌هایی با عمق زیاد کاربرد دارند. پمپ‌های شناور بیشترین کاربرد را در مصارف خانگی، کشاورزی ، باغی، صنعتی دارند.

انواع الکترو پمپ‌ شناور

انواع الکتروپمپ های شناور دو نوع هستند که شامل:

پمپ جریان محوری: در این پمپ‌ها مایع مقابل محور به درون پمپ هدایت شده و به حالت موازی از درون پروانه خارج می شود.
پمپ شفت وغلافی: در این نوع از پمپ مایع پس از پمپ شدن نصب و پیاده الکترو پمپ شناورتوسط پروانه ها از راه لوله ای که اطراف محور قرار دارد به سمت خارج پمپ هدایت می شود. در صورتی که مایع درون این پمپ‌ها روان باشد می تواند با شفت ارتباط برقرار کند.

اصطلاحات در پمپ شناور
اینچ:  اینچ قطر خروجی پمپ بوده کهدر پمپ‌های تک فاز معمولا از یک تا سه اینچ و در پمپ‌های شناور سه فاز از چهار الی ده اینچ تولید می‌شود.

دبی:  به مقدار خروجی آب از سطح مقطع پمپ دبی گفته می‌شود. دبی  بر حسب لیتر بر ثانیه و متر مکعب بر ساعت محاسبه می‌شود.

هد (ارتفاع): ارتفاع عمودی چاه را هد(ارتفاع) می‌گویند هد اصطلاح بسیار ضروری و مهم  در انتخاب نوع الکتروپمپ شناور می‌باشد.

بیشتر بخوانید: خرید انواع پمپ در صنایع پمپ سازی ملل

در این مطلب به توضیح کاربرد و انواع پمپ شناور می‌پردازیم. جهت اطلاع از قیمت و خرید انواع پمپ با صنایع پمپ سازی ملل همراه باشید

برخی از کاربرد های پمپ شناور

پمپ‌های شناور کاربرد بسیاری در صنایع گوناگون دارند در ادامه به معرفی تعدادی از کاربردهای این پمپ می‌پردازیم.

 • ایستگاه تقویت فشار
 • تاسیسات تصفیه آب
 • تولید آب اضطراری
 • مورد استفاده در آب نماها
 • اطفاء حریق و آتش نشانی
 • خارج کردن آب تمیز از چاه
 • زهکشی آبهای تحت الارض
 • سیستم‌ آبیاری بارانی و قطره ای
 • زهکشی آب‌های تحت الارض تعمیر الکتروپمپ
 • منتقل کردن آب تمیز جهت آبیاری و کشاورزی
 • مصارف شستشوی آتش نشانی و صنعتی
 • مقدار مورد قبول شن در داخل آب قابل پمپاژ می‌بایست کمتر از ۳۰ گرم باشد
 • تصفیه خانه‌ها و تصفیه آب نصب و پیاده الکترو پمپ شناور
 • تقویت و افزایش فشار آب در باغ‌ها و زمین‌های زارعی
 • مصارف کشاورزی مانند پمپ چاه آب و سیستم‌های آبیاری
 • سیستم آب رسانی مسکونی و صنعتی از جمله معادن

 

صنایع پمپ سازی ملل

پمپ ملل با تکیه بر توان داخلی و نیروهای متخصص خود محصولات بسیار با کیفیتی را تولید و به بازار عرضه نموده است .این شرکت به واسطه بومی سازی کردن تولید انواع پمپ کف کش و لجن کش کلیه قطعات انواع پمپ را در داخل کشور تولید کرده و به همین علت مشتریان، دیگر نگران تامین قطعات انواع پمپ تولید شده نخواهند بود. کلیه پمپ های کف کش تولید شده در این صنعت دارای گارانتی معتبر بوده و از قیمت بسیار مناسبی برخوردار هستند. جهت خرید و اطلاع از قیمت انواع پمپ لجن کش به پمپ ملل اعتماد کنید.

صنایع پمپ سازی ملل پس از سالها تولید در زمینه الکترو پمپ های کف‌کش شناور با استفاده از تکنولوژی جدید و پس از کسب تجربه در تولید انواع برند های مختلف اکنون محصول جدید خود را به نام پمپ ملل تولید و روانه بازار نموده است این محصول از بهترین نوع آلیاژ و تکنولوژی جدید تولید شده است. جهت سفارش انواع پمپ کف کش و پمپ لجن کش و یا اطلاع از قیمت و خرید پمپ کف کش و انواع آن با ما تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *