مطالب آموزشی

مقایسه موتور پمپ ۲ اینچ با ۳ اینچ

پمپ دو و سه اینچ ایرانی | خرید پمپ کف کش و لجن کش در فروشگاه اینترنتی صنایع پمپ سازی ملل

پمپهای کف کش ۲ و ۳ اینچ در دو سایـز با دهانـه خروجی ۲ و ۳ اینچ بـا حداکثر قطر خارجی ۱۹۵میلیمتر در ارتفاع های گوناگون طراحی و تولید می‌شوند. در این مقاله به تفاوت موتور پمپ دو اینچ و سه اینچ ایرانی می‌پردازیم. برای خرید انواع پمپ کف کش و لجن کش و … با فروشگاه اینترنتی صنایع پمپ سازی ملل همراه باشید.

تفاوت موتور پمپ ۲ اینچ با ۳ اینچ ایرانی

امروزه خرید انواع تجهیزات صنعتی از جمله پمپ ها، بدون آگاهی از مشخصات آنها نمی‌توان به درستی تصمیم گرفت و خریدی مناسب داشت. در خرید موتور پمپ نیز ممکن است با عبارت‌هایی از جمله موتور پمپ ۲ اینچی یا موتور پمپ ۳ اینچی روبرو شده باشید اما به درستی متوجه مقصود این پسوندها نباشید. هدف اصلی ما از نگارش این یادداشت، مانند همیشه ایجاد دید واضح‌تری نسبت به یک ابزار خاص است و این بار موتور پمپ را در نقطه تمرکز خود داریم.بر فرض مثال در تجهیزات خاص زمانی که صحبت از سایز می‌شود منظور قطر تیغه برنده آن بوده و در وسیله دیگری منظور طول شیلنگ آن؛ این نشان می‌دهد که در مورد هر وسیله نیاز است تا شناخت کافی از مشخصات وسیله و اصطلاحات معروف آن داشته باشیم.

علت تفاوت موتور پمپ ۲اینچ با ۳اینچ

بدون شک این تفاوت ناشی از قدرت موتور و جزئیات طراحی موتور پمپ فرضی خواهد بود. به همین علت معمولاً موتور پمپ ۴ اینچی موتوری با قدرت ۷ اسب بخار یا بیشتر دارند و در موتور پمپ ۱ اینچ شاهد قدرت بسیار کم ۳ اسب بخاری هستیم. البته گاهی جزئیات طراحی موتور پمپ نیز اهمیت پیدا کرده و مثلاً در یک دبی برابر ۲ یا ۳ اینچی، دو برند متفاوت از دو توان متفاوت از موتور استفاده می‌کنند. مثلاً هوندا برای دبی‌های ۲ و ۳ اینچ بین ۵ تا ۷ اسب را مد نظر دارد اما روبین بین ۴ تا ۶ اسب را مد نظر دارد. در شرایط برابر هر قدر قدرت موتور پمپ آب بیشتر باشد دبی خروجی بیشتر بوده و امکان ارسال آب از یک نقطه به نقطه دیگر با سرعت و فشار بیشتری خواهد بود.

پمپ دو و سه اینچ ایرانی | خرید پمپ کف کش و لجن کش در فروشگاه اینترنتی صنایع پمپ سازی ملل

نگاهی به تفاوت اصلی پمپ دواینچ و سه‌اینچ

در موتور پمپ ۲ اینچ میزان خروجی آب در هر ثانیه کمتر از میزان خروجی آب در موتور پمپ ۳ اینچاست. نمایانگر این است که شما در صورت نیاز به سرعت بیشتر در پمپاژ آب، نیاز است تا از موتور پمپ ۲ اینچی استفاده کنید که قطعاً برای شما هزینه بیشتری نیز به همراه دارد. به طور مثال در آبیاری باغات و مزارع، دبی آب اهمیت دارد و باید به میزان مناسبی آب را در زمان مناسبی به سطح زمین برد اما در پمپ تخلیه استخر شیلات یا استخر باغات شما نیازی به سرعت بالا ندارید و می‌توانید از دبی کمتر موتور پمپ ۲ اینچ را به کار گیرید.

صنایع پمپ سازی ملل

صنایع پمپ‌سازی ملل پس از سال‌ها تولید در زمینه الکترو پمپ‌های کف‌کش شناور با استفاده از تکنولوژی جدید و پس از کسب تجربه در تولید انواع برند های مختلف اکنون محصول جدید خود را به نام پمپ‌ملل تولید و روانه بازار نموده است. این محصول از بهترین نوع آلیاژ و تکنولوژی جدید تولید شده است. جهت سفارش انواع پمپ کف کش ایرانی و پمپ لجن کش و یا اطلاع از قیمت و خرید انواع آن‌ها با صنایع پمپ سازی ملل تماس حاصل فرمایید.

برای خرید محصولات مورد نظر به واتس اپ فروشگاه اینترنتی پمپ ملل مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *