اخبار و مقالات, مطالب آموزشی

پمپ کفکش تک فاز

پمپ کفکش تک فاز - صنایع پمپ سازی ملل - خرید کفکش تک فاز

پمپ‌ های کفکش، ازجمله مؤثرترین و کارآمدترین روش‌های تخلیه ‎ی سریع آب و سایر مایعات محسوب می‌ شوند. از این پمپ‌‌ ها در مکان‌ های مختلفی مانند منازل مسکونی استفاده می‌ شود. ولی اغلب در تخلیه‌ ی چاه‌ های آب به کار می‌ روند. مدل‌ های محبوب و پرکاربرد پمپ ‎های کفکش، شامل کفکش تک فاز و سه فاز می‌شوند. در این بخش می‌خواهیم با کفکش‌ های تک فاز و همچنین کاربردهای هر یک از آن‌ ها، بیشتر آشنا شویم و برای خرید بهترین کفکش با قیمت مناسب با صنایع پمپ سازی ملل تماس بگیرید.

پمپ کفکش

کار پمپ‌ های کفکش، تخلیه‌ ی آب و سایر مایعات است. اغلب زمانی از پمپ‌ های کفکش استفاده می‌ شود که در بخش زیرین زمین، به‌ صورت منظم سیلاب ایجاد شود، یا اینکه مشکلات رطوبتی در بخش‌ هایی از محل مورد نظر وجود داشته باشد. برای مثال، گودالی را در نظر بگیرید که در آن آب جمع شده باشد. در چنین مواردی از کفکش‌ های تک فاز و سه فاز برای تخلیه یا انتقال آب گودال استفاده می‌ شود. هدف اصلی استفاده از پمپ کفکش تک فاز و سه فاز، انتقال آب از محل مسکونی یا هر مکان دیگری که در آن پمپ مورد استفاده قرار می‌ گیرد، به‌جایی است که آب، مشکلات کمتری ایجاد می‌ کند.

تفاوت پمپ کفکش تک فاز و سه فاز

کفکش تک فاز و سه فاز، از منبع‌ های قدرت مختلفی استفاده می ‎کنند. واژه‌ ی فاز به توزیع یک ‌بار الکتریکی اشاره می‌ کند. برق تک فاز، یک مدار قدرت جریان متناوب است که در آن دو سیم تعبیه‌ شده است. معمولاً یکی از این سیم‌ها، سیم فاز و دیگری سیم خنثی است. برق در میان این دو سیم فاز و خنثی، جریان می‎ یابد. ولی برق سه فاز، یک مدار قدرت AC است که در ساختار آن سه سیم تعبیه‌ شده است.

یک تفاوت اساسی بین منبع تغذیه‌ ی کفکش تک فاز و سه فاز این است که منبع تغذیه‌ ی کفکش سه فاز، بارهای بالاتر را بهتر در خود جای می‌ دهد. در عوض، منبع تغذیه‌ ی کفکش تک فاز، معمولاً برای استفاده از بارهای معمولی به کار می‌ رود.

کاربردهای پمپ کفکش تک فاز

این کفکش با توجه به ساختاری که دارد، معمولاً برای مصارف کوچک و متوسط مورد استفاده قرار می‌ گیرد. از آنجایی‌ که کفکش‌ های تک فاز، قدرت کمتری نسبت به کفکش‌ های سه فاز دارند، نمی‌ توان از آن‌ ها برای تخلیه‌ ی آب چاه‌ های خیلی عمیق استفاده کرد. برخی از کاربرد های کفکش تک فاز را میتوانید در زیر مشاهده کنید:

• برای تخلیه‌ی آب استخرها می‌توان از این کفکش استفاده کرد.

• تخلیه‌ی آب چاه زمین‌ های کشاورزی

• با استفاده از کفکش تک فاز، می‌ توان آب را از منابع مختلف منتقل کرد.

مزایای استفاده از پمپ کفکش تک فاز

• این کفکش نسبت به کفکش سه فاز، قیمت کمتری دارد.

• در مکا‌ن‌ هایی مانند منازل مسکونی که منبع قدرت سه فاز وجود ندارد، مجبور هستیم از کفکش تک فاز استفاده کنیم.

• این کفکش‌ها مستقیماً به منبع قدرت متصل می‌ شوند.

قیمت و خرید پمپ کفکش تک فاز در صنایع پمپ سازی ملل

همانطور که گفته شد ، قیمت و خرید انواع پمپ کفکش با توجه به مشخصات فنی که دارند متفاوت است. صنایع پمپ سازی ملل ، تولید و عرضه کننده پمپ لجن کش میباشد که میتواند قیمت مناسب تمامی محصولات را با توجه به خرید بی واسطه شما ، تضمین کند. برای استعلام قیمت پمپ مورد نظر با ویژگیهای مناسب با کاربرد خود و مشاوره خرید نوع پمپ با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلگرام تولیدی پمپ صنعتی ملل

واتساپ تولیدی پمپ کفکش و لجن کش ملل

تماس با تولیدی پمپ کف کش ملل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *