دسته بندی نشده

پمپ آب شناور

فروشگاه اینترنتی پمپ ملل - پمپ لجنکش تک فاز - خرید و قیمت پمپ کفکش - کاربرد پمپ آب شناور

امروزه کمبود آب در بیشتر مناطق کشورمان یک مشکل بوده و از طرفی بارندگی پراکنده به استخراج آب های زیر زمینی احتیاج است. در نتیجه استفاده از پمپ های اب  برای استخراج آب های زیر زمینی برای مصارف کشاورزی، صنعتی، خانگی و … امری ضروری است. در این مطلب ما به شما مشخصات و کاربرد انواع  پمپ آب شناور را معرفی خواهیم کرد. برای خرید انواع پمپ کفکش درجه یک ایرانی ، پمپ کفکش سه فاز ایرانی ، پمپ لجنکش تک فاز ، پمپ کفکش چاه عمیق و اطلاع از قیمت آن‌ها به فروشگاه اینترنتی صنایع پمپ سازی ملل مراجعه کنید.

معرفی مشخصات و کاربرد انواع پمپ آب شناور

پمپهای آب دارای مدلهای گوناگون بوده که با توجه به نوع کاربرد و سیال مورد نظر در دسته بندی مشخصی قرار خواهند گرفت. پمپ آب شناور از دو قسمت مجزای پمپ و الکتروموتور (دینام شناور) ساخته شده که بصورت کامل آب بندی شده اند و عموما بواسطه فلنج و پیچ با هم کوپل می شوند. این نوع پمپ های الکتریکی از نوع پمپ های سانتریفیوژی می باشد که از دو قسمت موتور الکتریکی و پمپ تشکیل شده اند و در آب به صورت شناور یا غرق شده قرار می گیرد. کاربرد این محصول خارج کردن آب در جهت مصارف آشامیدنی، کشاورزی و صنعتی از چاه است.

این پمپ ها در دو نوع تک فاز و سه فاز تولید خواهند شد. این محصول درون آب قرار گرفته و داخل موتور الکتریکی آن آب قرار می گیرد که هم نقش روان کننده را برای یاتاقان ها بازی کرده و هم باعث خنک شدن سیم پیچ موجود در موتور الکتریکی می شود. معمولا بدنه اصلی این پمپ از جنس استیل یا چدن است و پروانه آن از نوع استیل می باشد. معمولا از نوع بدنه و پروانه برنزی این پمپ آب برای استخراج آب شور بهره می برند. این پمپ ها در ابعاد ۱۰ تا ۲۵ سانتی متر و تا ارتفاع ۴۰۰ متر تولید می شوند. از نوع تک فاز آن در چاه های کم عمق و در چاه هایی با عمق زیاد از نوع سه فاز آن به کار گرفته میشوند.

انواع پمپ‌آب‌شناور

پمپ آب شناور با توجه به کاربردی که دارند دارای انواع مختلفی هستند. در ادامه به معرفی انواع آن میبردازیم. انواع پمپ شناور به شرح زیر است:

 • پمپ شفت غلافی
 • پمپ توربینی
 • پمپ جریان محوری
 • الکتروپمپ شناور

کاربرد پمپ‌آب‌شناور

انواع این محصول جهت کاربری های چاهی بصورت مستغرق درون آب تولید میشوند. الکتروموتور شناورها توسط مایع خنک کاری و جریان آب بر روی پوسته الکتروموتور خنک خواهد شد. معمولا در خروجی پمپ های شناور از یک شیر یک طرفه جهت جلوگیری از برگشت جریان آب و در نتیجه آسیب رسیدن به پمپ، استفاده می شود.پمپ آب شناور بصورت رایج دارای ۱.۵ متر کابل انعطاف پذیر یا بیشتر با مقاومت بالا در مقابل رطوبت هستند که متناسب با نیاز می توان پمپ را را خریداری نمود. این پمپ ها به دلیل جنس بدنه استیل, ماندگاری بالایی دارند و به همین دلیل کاربرد گسترده ای در انواع مصارف کشاورزی دارن; در ادامه به معرفی کاربرد این محصول میبردازیم:

 • شناور حفاری
 • آبنما و فواره
 • مورد استفاده در صنایع
 • سیستم های آتشنشانی
 • سیستم های هدایت فاضلاب
 • چاه های کم عمق، نیمه عمیق و عمیق
 • پمپ های شناور جهت تامین آب مصرفی خانگی
 • کشاورزی جهت تامین آب مزارع و باغ ها
 • الکترو پمپهای شناور سولار (سیستم های خورشیدی)

صنایع پمپ سازی ملل

صنایع پمپ‌سازی ملل پس از سال‌ها تولید در زمینه الکترو پمپ‌های کف‌کش شناور با استفاده از تکنولوژی جدید و پس از کسب تجربه در تولید انواع برند های مختلف اکنون محصول جدید خود را به نام پمپ‌ملل تولید و روانه بازار نموده است. این محصول از بهترین نوع آلیاژ و تکنولوژی جدید تولید شده است. جهت سفارش انواع پمپ کفکش دو اینچ و پمپ لجنکش تک فاز ایرانی و یا اطلاع از قیمت و خرید انواع آن‌ها با صنایع پمپ سازی ملل تماس حاصل فرمایید.

برای خرید و اطلاع از قیمت انواع پمپ آب کفکش و لجن کش به واتس اپ فروشگاه اینترنتی پمپ ملل مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *