دسته بندی نشده

پمپ دینامیکی و کاربرد‌های آن

این مقاله به معرفی انواع پمپ دینامیکی و کاربرد آن‌ها میپردازد. جهت خرید انواع‌پمپ کف کش و لجن کش به صنایع پمپ سازی ملل مراجعه فرمایید.

پمپ دینامیکی یک طراحی خاص از پمپ است که در سیستم سبک فشار کم جریان و همچنین بسیاری از اشکال دیگر از برنامه‌های فشار پایین فشار پایین و انواع مختلف استفاده می‌شود. تکنسین‌ها ملزم به درک فنی در مورد پمپ‌های دینامیک، درک انواع مختلف و همچنین کاربردهای این پمپ‌ها هستند. تکنسین‌هایی که در این آموزش شرکت می‌کنند در مسئولیت‌های خود و همچنین افزایش دانش تیم  تعمیر و از تجهیزات بهتری برای تعمیر و نگهداری و همچنین نصب و راه اندازی پمپ‌های پویا و سیستم‌های مربوط به آنها برخوردار خواهند بود. این به نوبه خود بهره وری ایمن و کارآمد سیستم‌ها را افزایش می‌دهد. برای آشنایی بیشتر با پمپ‌دینامیکی و کاربرد آن، انواع پمپ‌های دینامیکی با ما همراه باشید. جهت آشنایی با انواع پمپ و کاربرد آن و یا اطلاع از قیمت و خرید انواع‌پمپ مانند پمپ کف کش و لجن کش به صنایع پمپ سازی ملل مراجعه فرمایید.

پمپ دینامیکی و کاربرد آن

این واقعیت که پمپ های دینامیکی محبوب ترین انتخاب برای حرکت مایعات است، آنها را به رقیبی برای بسیاری از کاربردها تبدیل می کند و همانطور که قبلا ذکر شد، از آنها در صنایع مختلف استفاده می شود. تأمین آب، افزایش فشار، پمپاژ آب برای نیازهای خانگی، کمک به سیستم‌های حفاظت در برابر آتش، گردش آب گرم، تخلیه فاضلاب و تنظیم آب دیگ بخار از رایج ترین کاربردها هستند. در زیر برخی از بخشهای اصلی استفاده از این پمپ‌ها ذکر شده است:

  • روغن و انرژی – پمپاژ نفت خام، دوغاب، گل و لای. مورد استفاده پالایشگاه‌ها ، نیروگاه‌های تولید برق
  • صنعت و صنعت حفاظت در برابر آتش – گرمایش و تهویه، برنامه‌های خوراک دیگ بخار، تهویه هوا، تقویت فشار، سیستم‌های آب پاش ضد حریق.
  • مدیریت پسماند، کشاورزی و تولید- کارخانه‌های فرآوری فاضلاب، صنایع شهری، زهکشی، فرآوری گاز، آبیاری و حفاظت از سیل
  • صنایع دارویی، شیمیایی و غذایی- رنگ، هیدروکربن، پتروشیمی، سلولز، تصفیه قند، تولید غذا و نوشیدنی
  • صنایع مختلف ساخت، صنایع، مواد شیمیایی، دارویی، تولید مواد غذایی، هوا فضا و … برای اهداف برودتی

انواع پمپ‌های دینامیکی

پمپ‌های دینامیکی بسته به عواملی از جمله طراحی، ساخت، کاربرد، سرویس، انطباق با یک استاندارد ملی یا صنعتی و غیره را می توان به انواع مختلفی تقسیم کرد؛ بنابراین، یک پمپ خاص می تواند به گروه‌های مختلفی تعلق داشته باشد و در برخی مواقع پمپ با توصیف آن شناخته می شود خودش برخی از این گروه‌ها در زیر برجسته شده اند. پمپ‌های دینامیکی که بخش اعظم آن را پمپ‌سانتریفیوژ تشکیل می‌دهد به سه دسته کلی تقسیم بندی می‌شود.

۱.      پروانه اکسیال‌ها (axial Impeller)

۲.      پروانه رادیال‌ها (Radial Impeller)

۳.      پروانه نیمه رادیال یا نیمه‌ها (Semi-radial or Semi-axial Impeller)

صنایع پمپ سازی ملل

صنایع پمپ سازی ملل با تکیه بر توان داخلی و نیروهای متخصص خود محصولات بسیار با کیفیتی را تولید و به بازار عرضه نموده است .این شرکت به واسطه بومی سازی کردن تولید انواع پمپ کف کش و لجن کش کلیه قطعات انواع پمپ را در داخل کشور تولید کرده و به همین علت مشتریان، دیگر نگران تامین قطعات انواع پمپ تولید شده نخواهند بود. کلیه پمپ‌های کف کش تولید شده در این صنعت دارای گارانتی معتبر بوده و از قیمت بسیار مناسبی برخوردار هستند. جهت خرید و اطلاع از قیمت انواع پمپ لجن کش و کف کش به پمپ‌ملل اعتماد کنید.

صنایع پمپ‌سازی ملل پس از سال‌ها تولید در زمینه الکترو پمپ‌های کف‌کش شناور با استفاده از تکنولوژی جدید و پس از کسب تجربه در تولید انواع برند های مختلف اکنون محصول جدید خود را به نام پمپ‌ملل تولید و روانه بازار نموده است. این محصول از بهترین نوع آلیاژ و تکنولوژی جدید تولید شده است. جهت سفارش انواع پمپ کف کش و پمپ لجن کش و یا اطلاع از قیمت و خرید انواع آن‌ها با صنایع پمپ سازی ملل تماس حاصل فرمایید.

برای خرید به واتس اپ  ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *