دسته بندی نشده

نحوه نصب پمپ لجن کش

نحوه استفاده پمپ لجن کش-صنایع پمپ ملل

پمپ لجن کش

پمپ های لجن کش از جمله ی انواع پمپ های فاضلاب و پمپ های شناور محسوب می شود و  پروانه لجن کش معمولا از نوع باز یا نیمه باز است تا امکان پمپاژ سیالاتی با ناخالصی بالا را داشته باشد. این پمپ ها تا جایی پیش می روند که قابلیت پمپاژ انواع فاضلاب و گل و لای با ویسکوزیته های بالا را نیز متناسب با مشخصات فنی شان داشته باشند. پمپ ملل به عنوان تولید کننده انواع پمپ لجنکش و کف کش، علاوه بر کمک در زمینه نحوه انتخاب پمپ لجنکش و خرید آن، خدمات نصب،تعمیر و نگهداری این پمپ ها را نیز توسط افراد متخصص به هنگام خرید انجام و آموزش می دهد.

نحوه انتخاب پمپ لجن کش در نصب آن

نحوه انتخاب پمپ لجن کش با توجه به میزان هد و دبی(دهانه خروجی) مورد نظر ما می باشد. به این صورت که  پمپی انتخاب شود تا بیشترین راندمان و بیشترین طول عمر را داشته باشد. شما می توانید در این زمینه از مشاوره های رایگان کارشناسان پمپ ملل بهره مند شوید.

متریال پمپ ها باید با توجه به سیال مورد پمپاژ انتخاب شود. امروزه این پمپ ها در جنس های چدن، استیل، پلاستیک و آلومینیوم به فروش می رسند.

نوع پروانه این پمپ ها، باید با توجه به نوع سیال مورد نظر باشد. مدل پروانه باز آن ها برای سیالاتی با ذرات جامد درشت و یا با تراکم بالا و مدل پروانه بسته آن ها مناسب املاح کم می­ باشد. در صورت وجود مواد جامد نیز، انواع خرد کن دار آن، طرز کار پمپ لجن کش را بهبود می بخشند.

همانطور که در بالا ذکر شد، پمپ لجن کش از جمله پمپ های شناور محسوب می شود. به این معنی که در هر دو حالت چه روشن باشد و چه خاموش، باید به صورت مستغرق داخل سیال قرار گیرد. چراکه سیال اطراف پمپ، وظیفه خنک کردن این پمپ ها را نیز بر عهده دارد.

با توجه به نکته بالا باید از یک فلوتر جهت کنترل سطح سیال و جلوگیری از خشک کار کردن پمپ در هنگام نصب آن استفاده نمود.

طریقه نصب پمپ لجن کش همراه با لوازم جانبی شامل تابلو برق محافظ، کلید حرارتی، کلید مینیاتوری و کنتاکتور مناسب با رنج جریان پمپ، کامل می شود.

طریقه نصب پمپ لجن کش

  • نحوه قرارگیری پمپ لجن کش حتما باید به صورت عمودی داخل مخزن یا چاه باشد.
  • در صورت قطعی کلید حرارتی هنگام کار کردن پمپ، ابتدا باید پمپ را از چاه یا مخزن خارج نموده و مشکل را بررسی کرد. سپس رنج کلید را آن هم در صورت نیاز، بالاتر برد. در غیر این صورت اگر مستقیما رنج کلید را بالا ببریم، احتمال سوختن پمپ به دلیل بالا رفتن آمپر وجود دارد.
  • از دیگر نکات طریقه نصب پمپ لجن کش ، لزوم ریختن روغن داخل پمپ با استفاده از پیچی که برای این منظور روی پمپ تعبیه شده است، می باشد. این عملیات و دوره های کنترل و تعویض آن در محصولات هر برند، دستورالعمل خاص خود را دارد.
  • اگر پمپ لجن کش به صورت ۲۴ ساعته کار می کند، باید تمهیداتی برای استراحت آن در نظر گرفته شود. به این صورت که زمانی را برای استراحت پمپ و خاموش کردن آن به مدت هر چهار ساعت ۱۵ دقیقه در نظر گرفت و یا پمپ دیگری به عنوان رزرو در مدار تعبیه گردد تا هر ۴ ساعت یک بار با پمپ اصلی عوض شود.
  • جهت جا به­ جایی پمپ لجن کش در چاه باید از سیم بکسول مخصوص این کار استفاده نمود.
  • این پمپ ها باید در فاصله حداقل ۲۰ سانتی متری از کف چاه یا مخزنی که در آن قرار دارند، نصب شوند و به کف آن نچسبند.

قیمت و خرید پمپ لجن کش

پمپ‌های آب کف کش با توجه به کیفیت، مدل و کاربردی که دارند، قیمت گذاری می‌شوند. با خرید از صنایع پمپ ملل شما می‌توانید انواع پمپ‌ها را با قیمت مناسب و بابالاترین کیفیت تهیه کنید. برای آگاهی از قیمت انواع  پمپ‌ها با صنایع پمپ ملل تماس بگیرید.

آدرس کارخانه صنایع پمپ ملل: استان تهران، جاده ساوه، سه را ه آدران، نبش خیابان شهدای هفت تیر پلاک ۵۳ .

تلگرام تولیدی پمپ صنعتی ملل

واتساپ تولیدی پمپ کفکش و لجن کش ملل

تماس با تولیدی پمپ کف کش ملل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *