دسته بندی نشده

پمپ کفکش بهتر است یا پمپ شناور

ویژگی های-پمپ کفکش-پمپ شناور-صنایع پمپ ملل

یکی از راه‌های استفاده از آب در منابع آبی مثل آب‌های زیر زمینی یا آب رودخانه یا آبی که در سطوح عمیق مثل چاه واقع می‌شود استفاده از ابزارآلاتی مثل پمپ کفکش یا پمپ شناور است. اساس کار پمپ کفکش (EPS) لجن کشی هست، به این صورت که پمپ کفکش با خارج کردن آب های آلوده و صاف که املاحی مثل گل و لای، لجن های ته نشین شده، شن های ریز و پسمانده های کوچک دارن کار کف کشی را انجام می دهد. در این مقاله قصد داریم به این دو ابزار مهم، کاربردها و تفاوت‌های آنها بپردازیم. و برای خرید بهترین کفکش با قیمت مناسب با صنایع پمپ سازی ملل تماس بگیرید.

پمپ کفکش

در واقع پمپ آب کف کش نوعی پمپ گریز از مرکز مستغرق است. با به حرکت در آوردن موتور کف کش توسط نیروی الکتریسته انرژی جنبشی سیال افزایش پیدا کرده و نهایتا سیال به مقصد دلخواه پمپ می‌شود. کاربرد پمپ کف کش شامل کشیدن آب از چاه و یا پمپ کردن آب های زلال، بدون آلودگی یا لجن است.

پمپ شناور

پمپ شناور نیز نوعی پمپ کفکش از نوع گریز از مرکز و مستغرق است. معمولا جهت انتقال سیال از چاه از آن استفاده می‌شود، از پمپ آب شناور در چاه‌های عمیق، صنایع کشاورزی، صنایع باغبانی، سیستم‌های آتشنشانی، سیستم‌های هدایت فاضلاب، شناور حفاری، چاه‌ های کم‌ عمق و عمیق، آبنما و فواره‌ها، الکتروپمپ‌ های شناور سولار و صنایع نفت و گاز از آن استفاده می‌گردد.

شباهت میان پمپ کفکش و شناور

  • هردوی این پمپ‌ ها به شکل عمودی ساخته می‌شوند. در زمان استفاده نیز به شکل عمودی در سیال مورد نظر قرار می‌گیرند.
  • هر دوی این پمپ‌ ها از نوع مستغرق هستند به این معنا که در زمان کار با آنها بدنه پمپ داخل سیال قرار می‌گیرد.
  • هر دو مورد از پمپ‌های سانتریفیوژی هستند.
  • عملکرد هر دو بسیار به هم شباهت دارد.
  • هر دو ابزار دارای خازن راه‌اندازی هستند.

نگاهی به تفاوت‌های میان کفکش و شناور

همانطور که مشاهده کردید این دو نوع پمپ از نظر ساختمان ظاهری و عملکرد بسیار مشابه هم هستند. اما تفاوت‌های آنها نیز به این شرح است:

تفاوت ورودی و خروجی

در شناورها ورودی سیال در میانه بدنه واقع شده است ولی در پمپ کفکش این ورودی در انتهای بدنه قرار می‌گیرد. خروجی شناورها نیز در بالای بدنه آنها قرار دارد. اما در کفکش‌ ها خروجی در کنار پمپ واقع شده است.

تفاوت در جنس بدنه

پمپ‌های شناور معمولا از جنس استیل ساخته می‌شوند. ولی پمپ‌های کف کش چدنی هستند.

تفاوت در ساختار

شناورها معمولا به شکل دو تکه و با قطر کم ساخته می‌شوند. اما پمپ‌های کف کش به صورت یک تکه ساخته شده و قطر بالاتری نیز نسبت به مدل‌های شناور دارند.

تفاوت در تعداد پروانه ها

کف کش‌ها دارای یک یا دو پروانه هستند در حالی که در پمپ‌ های شناور چندین پروانه از نوع دیفیوژمی وجود دارد. همین مسئله باعث می‌شود که از پمپ‌های شناور بتوان در چاه های عمیق نیز استفاده کرد. به طوری که پمپ‌ های کفکش نهایتا می‌توانند تا ارتفاع ۱۵۰ متری را پوشش دهند. اما پمپ‌های شناور قابلیت تولید فشار تا ارتفاع ۵۰۰ متری را دارند.

تفاوت در جنس پروانه‌ها

در پمپ‌های شناور پره ها از جنس پلیمر فشرده ساخته می‌شوند. در حالی که پروانه‌ ها در پمپ کفکش از چدن یا کابالیت تهیه می‌شود.

قیمت و خرید پمپ کفکش در صنایع پمپ سازی ملل

انواع پمپ کفکش ملل بصورت  تک فاز با دهانه خروجی در اندازه های ۱ یک و یک و چهاردهم و ۲ و ۳ اینچ و  سه فاز با دهانه خروجی در اندازه های ۲ و ۳ و ۴ و ۶ اینچ تولید می شوند. این پمپ ها معمولاً در جنس های مختلف استیل کردن آلومینیوم و پلاستیک ساخته می‌شوند و شما باید هنگام خرید بر اساس نیاز خود و همچنین توجه به مسائلی از جمله شرایط جوی و جغرافیایی کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید.

قیمت و خرید انواع پمپ کف کش با توجه به مشخصات فنی که دارند متفاوت است. صنایع پمپ سازی ملل ، تولید و عرضه کننده پمپ لجن کش میباشد که میتواند قیمت مناسب تمامی محصولات را با توجه به خرید بی واسطه شما، تضمین کند. برای استعلام قیمت پمپ مورد نظر با ویژگی های مناسب با کاربرد خود و مشاوره خرید نوع پمپ با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلگرام تولیدی پمپ صنعتی ملل

واتساپ تولیدی پمپ کفکش و لجن کش ملل

تماس با تولیدی پمپ کف کش ملل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *