مطالب آموزشی

معرفی الکتروپمپ لجن کش

الکتروپمپ لجن کش-مشخصات انواع پمپ لجن کش

این نوع پمپ ها در دسته پمپ های سانتریفیوژ  مستغرق هستند. این محصولات در دو نوع پمپ لجن کش سه فاز و پمپ لجن کش تک فاز تولید میشوند. بیشترین کاربرد این محصولات می توان به انتقال و پمپاژ فاضلاب صنعتی و فاضلاب خانگی و دیگر سیالات دارای ذرات معلق و ذرات جامد اشاره کرد. در این مطلب به آشنایی بیشتر با الکترو پمپ آب لجن کش میبردازیم. برای خرید انواع پمپ کفکش ، پمپ کفکش سه فاز ایرانی ، پمپ لجن کش تک فاز ، پمپ کفکش چاه عمیق و اطلاع از قیمت آن‌ها به فروشگاه اینترنتی صنایع پمپ سازی ملل مراجعه کنید.

معرفی انواع پمپ آب لجن کش و کاربرد آنها

این پمپها بیشتر برای قرار گیری در آب های آلوده کاربرد دارند. این پمپ آب توانایی پمپاژ سیالات با ذرات ریز مانند فیبرهای کوچک، تکه های ریز کاغذ، لجن ها را دارند. این محصول جهت تخلیه استخر ها، تخلیه پساب های فاضلاب و مکش سیالات حاوی ذرات الیافی مورد استفاده قرار میگیرند. جنس پمپ آب لجن کش معمولا از نوع استیل، چدن و برنز بوده و جنس پروانه ها نیز از استیل، چدن و برنج است.

پمپ لجن‌کش در دو دسته بندی لجن کش های مستغرق و لجن کش های عمودی قرار دارند و همین طور به دو صورت تک فاز و سه فاز در بازار موجود می باشند و از نظر نوع پروانه نیز به صورت تک کاناله و چند کاناله تقسیم بندی می شوند. این پمپ ها با توجه به نوع کارکرد به دو دسته ی پمپ های آب لجن کش دو پل و چهار پل تقسیم بندی می شوند. پمپ آب لجن کش چهار پل با دور موتور ۱۴۵۰ در دقیقه، توانایی کار به صورت دائمی را دارد در صورتیکه پمپ های لجن کش دو پل با کارکرد ۲۹۰۰ دور در دقیقه حداکثر توان کارکردن را در ۶ ساعت را خواهند داشت.

انواع پمپ‌لجن‌کش

این تجهیزات با توجه به کاربردی که دارند دارای انواع گوناگون هستند. در ادامه به معرفی انواع پمپ آب لجن کش خواهیم برداخت. این محصول در انواع زیر به مشتریان ارائه می شود:

انواع لجن کش از نظر نحوه نصب:

  • لجن کش ثابت
  • لجن کش متحرک
  • جهت برای انتقال آب شور لجن کش با بدنه و پروانه برنجی

غالبا این محصول از منظر نحوه کاربری، دارای دو دسته بندی کلی می باشند که عبارتند از:

پمپ آب لجن کش عمودی (ورتیکال)

در این نوع لجن کش ها، الکتروموتور در ارتفاع مورد نظر و در خارج سیال قرار دارد و پمپ در داخل سیال غوطه ور می باشد. این دو از طریق کوپلینگ به هم وصل می باشند. در نتیجه به راحتی می توان الکتروموتور را در صورت نیاز از آن جدا کرد.

لجن کش شناور (مستغرق)

این نوع لجن کش ها دارای درجه حفاظت IP68 می باشند و می توانند در سیال به صورت کامل غوطه ور شوند. عبور سیال از اطراف الکتروموتور که کاملا آببندی شده است، باعث خنک شدن موتور و در نتیجه افزایش طول عمر آن و همچنین در اثر کاهش جریان موتور، راندمان آن افزایش میابد.

صنایع پمپ سازی ملل

اگر بدنبال پمپ لجن کش ایرانی با کیفیت خیلی خوب و قیمت مناسب هستید،پمپ ملل یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود.

پمپ های لجنکش برند ملل در مدل های ML01تا ML07و پمپ تمام استیل ۳۱۶ ،دارای مشخصات زیر هستند:

  • برق مصرفی:تکفاز ۲۲۰ ولت و ۳ فاز۳۸۰ ولت
  • قدرت:۲تا ۹.۲ کیلووات
  • بیشترین آبدهی: تا ۹۰۰ لیتر در دقیقه
  • ارتفاع آبدهی:۱-۲۵ متر
  • قطر لوله خروجی:۲و۳و ۴ اینچ
  • جریان مصرفی:۱۰ تا ۱۵ آمپر
  • دور موتور:۲۸۰۰ دور در دقیقه

پمپ‌های آب لجن کش با توجه به کیفیت، مدل و کاربردی که دارند، قیمت گذاری می‌شوند. با خرید از صنایع پمپ ملل شما می‌توانید انواع پمپ‌ها را با قیمت مناسب و بالاترین کیفیت تهیه کنید. برای آگاهی از قیمت انواع  پمپ‌ها با صنایع پمپ ملل در تماس باشید.

تلگرام تولیدی پمپ صنعتی ملل

واتساپ تولیدی پمپ کفکش و لجن کش ملل

تماس با تولیدی پمپ کف کش مل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *